2 Aralık 2007 Pazar

Yavuz Amca, Gönül Teyze, Begüm Abla gezmesi

Duru Şengül yazıyor.
1 Aralık 2007 Cumartesi (Duru 303 günlük)

Dun aksam misafirlikteydik. Cok guzeldi. Yine beni bol bol sevdiler.

Babamın daha önceki işyerinden Yavuz Amcalara gittik. Çok güzel bir geceydi. Bol bol yiyecek ve sevecenlik vardı. Özellikle iki tane ablamın olması çok güzeldi. Benle bol bol oynadılar.
Misafirlikte Yavuz Amca, eşi Gönül Teyze, kızı Begüm ve bizler gibi misafir olan Seyfi Amca, eşi: Canan teyze ve kızı Ece abla vardı.Yavuz ve Seyfi Amcalar bi ara el bilgisayarları ile oynamaya başladılar... Ben de büyüyünce bilgisayarım olucak. Hatta babam, sana daha hızlı bir el bilgisayarı alıcam dedi.


Oyuncaklarım ile de oynadık. Ece ablam bana bazı oyuncaklar ile nasıl oynayacağımı da gösterdi. Bunca senedir yanlış oynamışım, haberim yokmuş. Bu arada sene ne demek yahu? (:
Canan teyze benle bol bol muhabbet etti.


Bir ara başım dönmeye başladı. Dünyayı ters görmeye başlamıştım. Hatta böyle bakınca herşey başaşağı gibi duruyordu...Yavuz Amcaların mutfaktaki boncuklar çok hoşuma gitti. Tabi Gönül teyzenin de bana Cee yapması da çok hoştu.

Acaba biz de mi mutfak kapısına böyle şıkır şıkır boncuklardan alsak? Dur annem ile konuşayım da bana da alsın bu boncuklu iplerden... Hatta ne koparırım ben bunları bee...
Acaba bu boncukları nasıl incelesem diye planlar yaptım...
Bu oyunumuza Begüm ablam da katılınca daha da güzelleşti. Beni çok sevdiler.1 yorum:

Adsız dedi ki...

duru hanım'a
siz bu kadar tatlı olduğunuz müddetçe hepimiz ( gönül-yavuz-begüm )sana her çeşit boncuklar alır ve cee 'ler yaparız merak etme.
seni çok seviyoruz ve tekrar aramıza hoşgeldin diyoruz.
şeker şey seni çoooooookkkk ama çoooooookk seviyoruz. he bu arada annen ile babanıda seni aramıza kattıkları için eskisinden daha çok seviyoruz.
yavuz amcan